Barack Obama szuka pomocy w walce z terroryzmem w internecie

Prezydent Stanów Zjednoczonych zwraca się o pomoc do firm działających w sieci. Barack Obama jest przekonany, że przedsiębiorstwa działające na rynku nowych technologii mogą mieć swój udział w walce z terroryzmem.

Barack Obama wypowiedział się w kontekście ostatniego ataku w San Bernardino. Syed Rizwan Farook i jego żona Tashfeen Malik, która na Facebooku zaznaczyła swój związek z Państwem Islamskim, zabili 14-tu ludzi i ranili kolejne 21 osób.

Prezydent Stanów Zjednoczonych po tych tragicznych wydarzeniach zwrócił się do przedstawicieli rządu i firm technologicznych, by wspólnie utrudniali życie terrorystom. Obama wierzy, że dzięki współpracy można sprawić, by nowe technologie nie ułatwiały takim osobom przygotowywania podobnych ataków w przyszłości.

Zobacz również:

  • Apple i Broadcom z umową na produkcję komponentów w USA

Ostatnie wypowiedzi prezydenta USA mogą przyczynić się do tego, że na nowo rozgorzeje dyskusja na temat współpracy rządu i przedstawicieli firm technologicznych w aspekcie wymiany danych. Służby mają dzisiaj problem z dostępem do zaszyfrowanych danych wymienianych w sieci, co już teraz wykorzystują terroryści.

Jak na razie przedstawiciele Białego Domu nie poinformowali, jak taka współpraca miałaby wyglądać i jakie miałaby przynieść efekty. Jak na razie wyrażono tylko życzenie, by dialog w poszukiwaniu satysfakcjonujących obie strony rozwiązań się rozpoczął.

Barack Obama szuka pomocy w walce z terroryzmem w internecie

Barak Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych

Dyrektor FBI, James Comey, już wcześniej informował o planach rozpoczęcia dialogu z przedstawicielami firm działających w sieci, by dojść do kompromisu ws. szyfrowania danych i nie wymuszać na nich niczego ustawą.

źródło: medium.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200