Bank i biuro

Softbank przejmie firmę ZETO-Rodan, tworzącą systemy dla biur maklerskich.

Softbank przejmie firmę ZETO-Rodan, tworzącą systemy dla biur maklerskich.

Przedstawiciele Softbank SA i ZETO-Rodan podpisali list intencyjny, zgodnie z którym ZETO-Rodan wejdzie w skład Grupy Softbank. Zgodnie z umową, do końca 2000 r. Softbank nabędzie 26-51% udziałów warszawskiego producenta systemów dla rynku finansowego. Transakcja zostanie przeprowadzona w całości za gotówkę. Jej wartość jest szacowana na ok. 30 mln zł.

"Softbankowi brakowało produktów do obsługi biur maklerskich. My natomiast szukaliśmy kapitału na dalszy rozwój" - mówi Władysław Bogucki, prezes zarządu ZETO-Rodan. "Zamierzamy wspólnie tworzyć rozwiązania internetowe, zwłaszcza dla biur maklerskich, oraz systemy do kompleksowej obsługi klientów instytucji finansowych, w tym aplikacje umożliwiające prowadzenie jednocześnie operacji bankowych i giełdowych" - dodaje.

Najnowszym produktem ZETO-Rodan jest SidomaOnLine, oprogramowanie umożliwiające obsługę inwestorów giełdowych przez Internet. Jest ono połączone interfejsem komunikacyjnym z systemem EXTRA, obsługującym transakcje na rynku pozagiełdowym CTO. Po wdrożeniu na Giełdzie Papierów Wartościowych nowego systemu Warset, SidomaOnLine będzie obsługiwać w czasie rzeczywistym również inwestycje na warszawskiej giełdzie.

ZETO-Rodan - wspólnie z gazetą Parkiet - uruchamia także, na bazie swojego rozwiązania, nowy serwis internetowy ParkietOnLine Professional. Będzie on udostępniał na bieżąco w Internecie oferty i notowania giełdowe.

W roku 1999 obroty ZETO-Rodan wyniosły 2,3 mln zł, a Softbanku ok. 340 mln zł. ZETO-Rodan jest właścielem Rodan-TELECOM i Rodan ProSERWIS. Do klientów firmy należą m.in. Citibrokerage, Credit Swiss First Boston, ING Barings Securities, CA-IB Securities i Pioneer.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200