Bank BGK wybrał rozwiązanie firmy Sygnity

Firma Sygnity podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) na Centralny System Bankowy (CSB). Zamówienie obejmuje zarówno uruchomienie produkcyjne systemu CSB, jak również jego integrację. Wartość umowy to blisko 54 miliony złotych brutto.

System CSB to rozwiązanie, które zastąpi obecnie stosowane rozwiązanie informatyczne w zakresie: bezpośredniej obsługi klienta, administracji „produktami” banku - w szczególności umowami kredytowymi, umowami depozytowymi i rachunkami bieżącymi - wsparcia procesów biznesowych związanych z obsługą klientów i posiadanych przez nich produktów oraz funkcjonalności głównej księgi bankowej.

Przetarg na nowy system bankowy dla Banku Gospodarstwa Krajowego był jednym z priorytetowych przetargów dla Sygnity w bieżącym roku. Firma dostarczy do BGK i uruchomi produkcyjnie kompleksowy system bankowy FLEXCUBE uzupełniony o autorskie rozwiązania producenta. W trakcie weryfikacji przez KIO zarzutu o „rażąco niską cenę” spółka Sygnity wykazała, że zaoferowany poziom cenowy jest dla niej korzystny ponieważ, jak to powiedziała, zapewnia jej pozytywny rachunek wyników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200