Ballmer o przejęciu Nokii [Wideo]

Dyrektor zarządzający przez trzy minuty opowiada o partnerstwie Microsoftu i Nokii i o tym, co stanie się w najbliższej przyszłości.

Ballmer o przejęciu Nokii [Wideo]

Ballmer o przejęciu Nokii

Steve Ballmer przemówił w sprawie przejęcia Nokia Devices & Services przez Microsoft. Dyrektor zarządzający amerykańskiej firmy krótko opowiedział o tym, co czeka obie firmy w najbliższych miesiącach. Przy okazji nadmienił też, że jest to dla nich sytuacja z kategorii wygrana/wygrana. Krótko mówiąc na przejęciu zyskać mają wszyscy zainteresowani. Zachęcamy do wysłuchania przemówienia Ballmera.

Tym którzy przegapili wcześniejsze doniesienia, przypominamy, że Amerykanie wydadzą siedem miliardów dolarów na przejęcie Nokia Devices & Services, któremu podlegają między innymi działy zajmujące się smartfonami i telefonami komórkowymi. Dodatkowo, Microsoft przejmie prawa do posługiwania się patentami fińskiego producenta.

Zobacz również:

  • Wiemy kto może zastąpić Tima Cooka jako CEO Apple
  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Nokia rozszerza produkcję w USA

Przekładając tę kwotę na bliższa nam walutę, operacja kosztować będzie ponad pięć miliardów euro. 3,79 mld kosztować będzie Nokia Devices & Services, a kolejne 1,65 mld euro licencje pozwalające Microsoftowi posługiwać się patentami Nokii. Microsoft przejmie także zespół projektantów Nokii, jej fabryki zajmujące się tworzeniem podzespołów i montażem urządzeń, a także działy sprzedaży, marketingu i wsparcia. Do Microsoftu powróci Stephen Elop, który do tej pory sprawował funkcję dyrektora zarządzającego fińskiej firmy. Elop stanie na czele przejętego działu Devices & Services. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w osobnej wiadomości na łamach Computerworld.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200