Baan uzupełnia kadrę kierowniczą

Baan, holenderski producent systemów do zarządzania przedsiębiorstwem, mający w ostatnim czasie kłopoty finansowo-kadrowe, mianował Mike Shinya wiceprezesem odpowiedzialnym za sprzedaż firmy na całym ...

Baan, holenderski producent systemów do zarządzania przedsiębiorstwem, mający w ostatnim czasie kłopoty finansowo-kadrowe, mianował Mike Shinya wiceprezesem odpowiedzialnym za sprzedaż firmy na całym świecie.

M. Shinya odpowiada za sprzedaż firmy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i będzie pełnił te obowiązki do czasu znalezienia odpowiedniego następcy - poinformowali przedstawiciele Baana.

Z kolei Paul Daly, odpowiedzialny za sprzedaż w Ameryce Północnej, zajmie się również krajami Ameryki Południowej i Łacińskiej.

Najnowsze zmiany na stanowiskach kierowniczych w firmie nastąpiły w dwa tygodnie po odejściu prezes Mary Coleman i zastąpienia jej tymczasowo przez Pierre'a Everaerta, dotychczasowego przewodniczącego rady nadzorczej firmy. Ponad tydzień temu z firmy odszedł również James Mooney, dyrektor finansowy.

Baan na początku tego miesiąca ostrzegł, że w IV kwartale minionego roku finansowego spodziewa się straty w wysokości ok. 250 mln USD. 200 mln USD z tej sumy mają stanowić koszty poniesione na restrukturyzację firmy, związane z likwidacją wybranych linii oprogramowania, zamykaniem biur i zwolnieniami do 4% kadry pracowniczej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200