Baan stratny po raz kolejny

Firmie nie pomogły zyski uzyskane ze sprzedaży własnych aktywów. Oprócz zysków, nadal spadają przychody firmy ze wszystkich dziedzin działalności.

Baan, mający od dłuższego czasu kłopoty finansowe, w zakończonym 31 marca I kw. roku finansowego 2000 odnotował stratę netto w wysokości 26 mln USD, czyli o 36% większą niż przed rokiem (strata 19 mln USD). Jest to już siódmy z rzędu przynoszący stratę kwartał firmy. Nie pomógł jej nawet zastrzyk finansowy w wysokości 49 mln USD, uzyskany ze sprzedaży aktywów w ramach reorganizacji.

Przychody Baana także spadły. Sprzedaż w I kw. osiągnęła wartość 106 mln USD, co oznacza spadek o 40% (176 mln USD).

Przychody ze sprzedaż licencji w tym okresie wyniosły 27 mln USD (65 mln USD rok wcześniej), natomiast wartość przychodu z usług obniżyła się z 111 mln USD do 79 mln USD.

Na ogłoszone wyniki natychmiast zareagowali inwestorzy. Wartość akcji Baana na giełdzie w Amsterdamie spadła po ich ogłoszeniu o nieco ponad 7%.

W celu poprawienia sytuacji przedstawiciele firmy zapowiadają skupienie się na rynku firm produkcyjnych i inżynieryjnych oraz kontynuowanie działań, mających obniżyć koszty.

***

Odchodzi kolejny dyrektor Baana

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200