Baan ratuje swoją sytuację finansową

Baan, w ramach poprawiania swojej kryzysowej sytuacji finansowej, sprzedał 11% udziałów posiadanych w Meta4 Spain, hiszpańskim producencie oprogramowania. Ruch ten pozwolił holenderskiemu producentowi...

Baan, w ramach poprawiania swojej kryzysowej sytuacji finansowej, sprzedał 11% udziałów posiadanych w Meta4 Spain, hiszpańskim producencie oprogramowania. Ruch ten pozwolił holenderskiemu producentowi systemów dla przedsiębiorstw na zwiększenie kapitału akcyjnego o 53 mln USD i tym samym utrzymanie się w notowaniach giełdy w Amsterdamie.

W połowie lutego kierownictwo giełdy w Amsterdamie dało Baanowi miesiąc na podniesienie kapitału akcyjnego, który jest jednym z ważnych czynników określających kondycję firmy. Baan, który od sześciu kolejnych kwartałów odnotowywał straty, mógł przestać być notowany na giełdzie. Przedstawiciele firmy mają się jeszcze spotkać z zarządem giełdy w celu ustalenia, czy firma spełniła ich wymagania.

Baan sprzedał udziały hiszpańskiej firmy nieujawnionym inwestorom instytucjonalnym. Sam wszedł w ich posiadanie dwa lata temu, co kosztowało go 20 mln USD. Ponadto zobowiązał się do sprzedaży oprogramowania kadrowo-płacowego Meta4. Baan będzie nadal sprzedawał te aplikacje, za co zapłaci hiszpańskiemu producentowi 13 mln USD za licencje.

***

Baan sprzedaje dział Coda za 50 mln USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200