Baan konkretyzuje strategię działania

Firma zamierza koncentrować się na rozwoju dedykowanych rozwiązań dla sektora przemysłowego, uwzględniających potrzeby przedsiębiorstw w zakresie zarządzania cyklem produkcyjnym i zintegrowanym łańcuchem dostaw.

Podczas odbywającego się w połowie kwietnia kongresu inForum w Rzymie, zarząd Baana przedstawił strategię działania firmy na najbliższe lata. Nowa wizja rozwoju spółki zakłada koncentrację na rozwiązaniach dla sektora produkcyjnego. Baan przygotował już oprogramowanie dedykowane dla firm z branży motoryzacyjnej, elektronicznej i maszynowej. Opracowane rozwiązania mają uwzględniać potrzeby firm w zakresie zarządzania zintegrowanym łańcuchem dostaw. W tym celu Baan powołał nową jednostkę organizacyjną, która zajmie się rozwojem systemów SCM, m.in. na bazie produktów należącej do grupy Invensys spółki CAPS Logistics. Bann przedstawił również nowy pakiet narzędziowy iBaan OpenWorld 3.0 służący do integracji własnych aplikacji z produktami konkurentów. W ramach platformy OpenWorld działa m.in. opracowanych przez Baan konektor do systemu SAP R/3. Firma chce tym samym przekonać do swoich rozwiązań przemysłowych klientów powszechniej wykorzystujących systemy SAP z zakresu finansów i kontrolingu.

W czerwcu Baan wprowadzi do oferty system iBaan for Product Lifecycle Management (PLM) – narzędzie wspomagające procesy planowania, projektowania, wytwarzania, wizualizacji i dystrybucji produktów. W ciągu sześciu najbliższych miesięcy firma ma zakończyć pracę nad kolejnymi systemami dedykowanymi dla przemysłu lotniczego, zbrojeniowego oraz branży spożywczej i papierniczej.

Zobacz również:


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200