BSA: podsumowanie stycznia

W pierwszym miesiącu 2004 r. polska policja przejęła 2451 płyt z nielegalnym oprogramowaniem, a także zlikwidowała 6 kopiarni i 7 sklepów internetowych - poinformowała organizacja Business Software Alliance (BSA). Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole w 26 firmach.

Nielegalne oprogramowanie znaleziono m.in. w kawiarenkach internetowych, agencjach reklamowych i studiach graficznych, a także w biurze podatkowo-księgowym oraz biurze nieruchomości. Straty poniesione przez producentów oprogramowania z tego tytułu przedstawiciele BSA szacują na 5 mln zł.

"Obniżenie piractwa komputerowego leży nie tylko w interesie producentów oprogramowania, ale - zważywszy choćby skalę bezrobocia w Polsce - także państwa i każdego jego obywatela. To potwierdza prosta zależność widoczna w każdym kraju: im niższy współczynnik piractwa, tym wyższy poziom gospodarczy i lepszy standard życia" - skomentował efekty działań policji Bartłomiej Witucki, rzecznik Business Software Alliance.

Z cytowanych przez BSA wyników badań wynika, że w co drugim komputerze w Polsce jest zainstalowane nielegalne oprogramowanie.

Więcej informacji:

http://www.bsa.org/polska


TOP 200