BPSC SA przejmuje system mHR warszawskiej firmy doradczej Alta

Wraz z produktem do BPSC przeszedł cały zespół zajmujący się rozwojem mHR.

System mHR został opracowany przez praktyków zarządzania i HR oraz ekspertów z zakresu m.in. psychologii menedżerskiej. Wspiera procesy zarządzania zasobami ludzkimi w wymiarach funkcjonalnym, instytucjonalnym i instrumentalnym. Jest to dość skomplikowane oprogramowanie oparte na połączeniu gotowych modeli i metod HR z rozwiązaniami informatycznymi.

BPSC i Alta realizowały już wspólne projekty m.in. w Krajowej Spółce Cukrowej ("Polski Cukier" SA), gdzie obok standardowych funkcjonalności systemu ERP Impuls 5, jest wdrażane rozwiązanie z zakresu human resources.

"Połączenie naszego doświadczenia oraz kompetencji produkcyjnych i wdrożeniowych ze specjalistyczną wiedzą konsultingową zespołu Alty może przynieść znakomite rezultaty. Przejęcie aplikacji mHR to kolejny krok w realizacji strategii BPSC zakładającej konsekwentne budowanie grupy kapitałowej i zdobywanie nowych segmentów rynkowych. Jest to produkt rdzennie polski, uwzględniający krajową specyfikę dlatego może śmiało konkurować z rozwiązaniami proponowanymi przez światowych gigantów" - mówi Piotr Skotnicki, odpowiedzialny w BPSC za projekt mHR.

To nie jedyna transakcja dokonana przez BPSC w ostatnich miesiącach. W ubiegłym roku firma BPSC objęła 75% udziałów w ukraińskiej spółce Kompass Plus, działającej na rynku ERP. Na jej bazie powstała nowa spółka Proximus oferująca m.in. oprogramowanie integrowane z systemami ERP dla przemysłu, energetyki i przedsiębiorstw użyteczności publicznej.


TOP 200