BOŚ Bank otrzymuje ujednoliconą komunikację w chmurze

Firma Integrated Solutions wdrożyła Unified Communications as a Service (UCaaS) w Banku Ochrony Środowiska.

Integrated Solutions zaprezentowało – jako pierwsze na polskim rynku rozwiązań tego typu – UcaaS jeszcze w kwietniu 2012 roku. Rozwiązanie pozwala korzystać z telefonii mobilnej i stacjonarnej, łączy, usług konferencyjnych oraz sprzętu komunikacyjnego poprzez jedną, indywidualnie konfigurowaną umowę.

W BOŚ Banku z rozwiązania skorzystają pracownicy Centrali i warszawskiego oddziału banku. Pozwoli ono prowadzić połączenia głosowe, kontaktować się za pomocą firmowego komunikatora, prowadzić tele- i wideokonferencje i zawiera funkcjonalności zestawów sekretarskich i dyrektorskich (między innymi nagrywanie rozmów oraz IVR). Z rozwiązania korzysta 1836 pracowników banku, ale dzięki jego elastyczności, liczba użytkowników może w dowolnym momencie zostac zwiększona (lub zmniejszona). Przed wdrożeniem, w oddziałach banku funkcjonowało kilka różnych systemów PBX. Pochodziły one od różnych producentów i nie były zintegrowane.

Zobacz również:

  • Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób
  • W Polsce ruszyła pierwsza serwerownia firmy Data4

„Konsekwentnie przekuwamy teorię chmurową w praktykę, którą stanowią konkretne przykłady wdrożeń modelu Cloud u naszych Klientów. Cieszymy się, że BOŚ Bank zawierzył nam w kwestii nowatorskiego na polskim rynku rozwiązania, jakim jest ujednolicona komunikacja jako usługa. UCaaS rozliczany jest w modelu pay-as-you-grow i pay-as-you-use. Usługa świadczona jest “w chmurze”, czyli w zlokalizowanym w Warszawie Data Center Orange Polska. UCaaS to jeden spójny system pozwalający na komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, zapewniający - dzięki systemowi taryfikacji - kontrolę kosztów i gwarantujący spójne SLA. To elastyczne rozwiązanie, które umożliwia rozwój i łatwą migrację. UCaaS wpisuje się w filozofię Banku Ochrony Środowiska, który zlecając usługi komunikacyjne na zewnątrz, czyli w chmurę, oszczędza swoje moce serwerowe i tym samym ma pozytywny wpływ na zasoby naturalne. Wierzymy, że nasze rozwiązanie przyniesie długofalowe korzyści dla Banku” – mówi Leszek Hołda, Prezes Integrated Solutions.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200