BEA - rozszerzanie oferty linuksowej

Na konferencji LinuxWorld BEA Systems poinformowała o podpisaniu umów partnerskich i rozszerzeniu oferty o nowe produkty, usługi i oprogramowanie dla Linuxa.

Nowe technologie, jak BEA WebLogic JRockit 1.4.2 oraz umowa partnerska z SuSE Linux mają zwiększyć możliwości firmy w zakresie wsparcia klientów, którzy tworzą infrastrukturę w oparciu o platformę Linuksa.

Nowy BEA WebLogic JRockit 1.4.2 oferuje uproszczone konfigurowanie - za pomocą automatycznego i dynamicznego dostrajania, które dostosowuje go do potrzeb poszczególnych aplikacji. Zawiera także rozszerzone możliwości zarządzania i monitorowania. Ponadto w drugiej połowie tego roku BEA WebLogic Enterprise Security ma pracować na platformie Red Hat Linux Advanced Server 2.1.

Zobacz również:

  • SUSE ma pierwszego partnera Platinum w Polsce

Oprócz współpracy z takimi partnerami, jak Intel i Red Hat, firma zacieśniła także stosunki z SuSE Linux (obecnie oddział Novella). SuSE Linux zamierza włączyć BEA WebLogic Jrockit do swojej oferty produktów - będzie on oferowany wraz z nowym serwerem SuSE Linux Enterprise Server 9.

BEA udostępniła również, poprzez witrynę dev2devOnline (dev2dev.bea.com), nowe programy i usługi dla programistów. Informacje na temat dev2dev można znaleźć pod adresem http://dev2dev.bea.com/subscriptions/index.jsp.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200