BEA WebLogic Portal w Polsce

BEA Systems wprowadziła na polski rynek oprogramowanie do budowy portali korporacyjnych - WebLogic Portal 4.0

BEA Systems wprowadziła do sprzedaży w Polsce BEA WebLogic Portal w wersji 4.0 –oprogramowanie do budowy portali korporacyjnych. Zdaniem przedstawicieli BEA Systems, utworzenie własnego portalu korporacyjnego pozwala zredukować koszty dostępu do informacji. Zarówno klienci, jak i pracownicy firmy mają dostęp do wszelakich informacji dotyczących wydarzeń w firmie, systemów informacji kadrowej i biznesowej, materiałów szkoleniowych czy szablonów stosowanych w spółce dokumentów.

W ramach rozwiązania BEA WebLogic Portal serwis internetowy można zbudować z poszczególnych modułów - portletów czyli zwartych okienek (opartych na Java Server Pages) wbudowanych w strony portalu zapewniających dostęp do treści i aplikacji. Program BEA WebLogic Portal wyposażony jest również w rozwiązania z zakresu handlu elektronicznego, takie jak katalog, wózek na zakupy, obsługa zamówień, kalkulacja podatków czy system zniżek. Platforma umożliwia personalizację kontaktów z klientami według informacji zebranych w wyniku dotychczasowych interakcji z nimi.

Zobacz również:

  • Ten portal pozwoli firmom użyteczności publicznej usprawnić kontakt z klientami
  • Osoby poszukujące pracy sięgają coraz częściej po technologię deepfake

Platforma BEA WebLogic Portal zaprojektowana została w oparciu o architekturę Java 3 Enterprise Edition. Jądro portalu jest skalowalną implementacją sesyjnych Enterprise JavaBeans. Portal wykorzystuje szereg usług dostarczanych przez WebLogic Server, takich jak pule połączeń JDBC i Mbeans. Informacje portalu są składowane w relacyjnej bazie danych a informacje konfiguracyjne wykorzystują format XML.

W Polsce z rozwiązania WebLogic Portal skorzystała już Agora SA przy budowie portalu gazeta.pl. Portale korporacyjne zostały uznane przez Info World Magazine jako jedna z dziesięciu technologii mających największy wpływ na rozwój przedsiębiorstw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200