BEA Systems w Polsce

W lipcu rozpoczęło działalność warszawskie biuro amerykańskiego producenta. Polskie przedstawicielstwo firmy oficjalnie zainauguruje działalność i ogłosi plany strategiczne pod koniec sierpnia.

Pod koniec sierpnia nastąpi oficjalne otwarcie polskiego przedstawicielstwa BEA Systems. Warszawskie biuro firmy działa już od początku lipca br. i zatrudnia sześć osób w dziale rozwoju kanałów sprzedaży i wsparcia technicznego. Produkty firmy, poprzez sieć partnerów współpracujących z jej niemieckim odziałem, są dostępne w Polsce już od 1997 roku. Uruchomienie polskiego biura nie będzie wiązało się ze znaczącymi zmianami w kanale dystrybucji. Szefem warszawskiego oddziału i jednocześnie dyrektorem sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią będzie Marian Grala.

BEA specjalizuje się tworzeniu oprogramowania dla e-biznesu i handlu elektronicznego. Sztandarowym produktem firmy jest serwer aplikacji WebLogic i platforma BEA WebLogic E-Business Platform. Partnerami firmy w Polsce są m.in. , ComputerLand, DRQ, Noblestar, Polsoft, , Prokom, Softbank i Infovide. Trzy ostatnie, to firmy których wartość obrotów handlowych z BEA Systems przekroczyła w minionym roku 1 mln USD. Systemy budowane na bazie rozwiązań amerykańskiego producenta wykorzystują m.in Agora, Bank Przemysłowo-Handlowy, Bank Zachodni WBK, CitiBank, Kredyt Bank, TP S.A. i kilka biur maklerskich.

Zobacz również:

Główna siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych. BEA posiada 92 biura w 32 krajach.


TOP 200