BCC chce wdrażać oprogramowanie SAP w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Od sierpnia 2011 roku działa pierwszy zagraniczny oddział firmy Business Consulting Center. Celem utworzenia oddziału w Monachium jest umocnienie pozycji spółki wyspecjalizowanej we wdrożeniach SAP w krajach niemieckojęzycznych. Strategia rozwoju firmy BCC zakłada również istotny wzrost zatrudnienia.

Firma BCC realizuje strategię zakładającą m.in. umocnienie pozycji rynkowej wśród dostawców systemów SAP w krajach zachodnich. Obecnie wpływy z tytułu projektów SAP realizowanych przez BCC poza granicami Polski sięgają ok. 40 proc. przychodów ogółem. Otwarcie monachijskiego oddziału ma przyczynić się do zwiększenia obecności BCC w krajach regionu DACH. Nowa spółka będzie oferować m.in. usługi wsparcia projektów wdrożeniowych, serwisu aplikacyjnego i administracji systemami SAP, a także usługi rozwoju oprogramowania i outsourcingu IT. Szczególny nacisk ma być kładziony na umocnienie pozycji w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Strategia na najbliższe lata zakłada również otwarcie analogicznych oddziałów w innych krajach zachodnich oraz budowę centrum kompetencyjnego na wschodzie. "Rozwój BCC za granicą to dobra wiadomość dla naszych klientów w Polsce. Uczestnicząc w projektach SAP prowadzonych na globalną skalę, często w przedsięwzięciach o bardzo innowacyjnym charakterze, zdobywamy cenne doświadczenia, które wykorzystujemy we wdrożeniach w naszym kraju" - dodaje Bartłomiej Buszczak, prezes zarządu firmy BCC. Plany przewidują również m.in. podwojenie zatrudnienia i przychodów firmy w ciągu najbliższych trzech lat.

Zobacz również:

  • Dostawca z certyfikatem SAP
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200