Aż 81% użytkowników uważa ChatGPT za niebezpieczny

Według najnowszych badań użytkownicy zdają sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie za sobą korzystanie z ChatuGPT.

ChatGPT to produkt, który wywołał ogromną burzę w świecie nowej technologii. Z jednej strony to niezwykle przydatne i uproszczające życie rozwiązanie, a z drugiej zaawansowany model uczenia maszynowego, który budzi strach i niepokój związany z bezpieczeństwem i ochroną prywatności.

Negatywne wyniki badań dotyczące Chatu GPT
Źródło: Jonathan Kemper / Unsplash

Negatywne wyniki badań dotyczące Chatu GPT

Źródło: Jonathan Kemper / Unsplash

Najnowsze badania przeprowadzone wśród respondentów korzystających z ChatuGPT wskazują, że aż 81% respondentów uważa, że rozwiązanie to może być niebezpieczne.

Zobacz również:

  • AI - jak unikać tendencyjności danych
  • Dell Technologies Forum 2023

Za przeprowadzenie badania odpowiedzialna jest popularna firma zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym - Malwarebytes. Wskazuje ono, że ludzie są coraz bardziej zaniepokojeni wpływem ChatuGPT na dzisiejszą technologie. Niepokoją się również, że rozwiązanie to może odebrać im w niedalekiej przyszłości pracę.

Firma Malwarebytes korzystają z własnego newslettera poprosiła jego subskrybentów o odpowiedź na zdanie "Jestem zaniepokojony możliwymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa i / lub bezpieczeństwa stwarzanymi przez ChatGPT". Z twierdzeniem tym zgodziło się 81%. Co więcej, 51% nie zgodziło się ze stwierdzeniem "ChatGPT i inne narzędzia AI poprawią bezpieczeństwo w Internecie". Ze zdaniem tym zgodziło się zaledwie 7% internautów biorących udział w badaniu.

Niezadowolenie z chatbotów AI nie ograniczało się do kwestii bezpieczeństwa. Tylko 12% ankietowanych osób zgodziło się ze stwierdzeniem "Informacje generowane przez ChatGPT są dokładne", podczas gdy 55% osób nie zgodziło się z tym stwierdzeniem. Aż 63% osób nie ufało odpowiedziom ChatGPT, a zaledwie 10% uznało je za wiarygodne.

Badanie przeprowadzone przez Malwarebytes potwierdza, że przed rozwojem sztucznej inteligencji i modeli uczenia maszynowego (LLM) jeszcze długa droga.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200