Axis wprowadza do oferty sieciowe kamery termiczne

Axis rozszerzył portfolio o kamery termiczne AXIS Q1910 i AXIS Q1910-E, przystosowane do całodobowego monitorowania obiektów, takich jak miejsca użytku publicznego, zakłady przemysłowe, dworce kolejowe, porty i drogi. Nowe modele wykorzystują mechanizmy termowizyjne, pozwalające wykrywać ludzi i zdarzenia nawet w całkowitych ciemnościach.

Kamery termiczne tworzą obraz na podstawie ciepła, które jest emitowane z każdego obiektu, pojazdu lub osoby. Dzięki temu mogą pracować w całkowitych ciemnościach i tworzyć obrazy, na podstawie których operatorzy systemów monitoringu wykrywają podejrzane zdarzenia i podejmują odpowiednie działania.

Axis wprowadza do oferty sieciowe kamery termiczne

AXIS Q1910-E

Model AXIS Q1910 jest przeznaczony do instalacji wewnętrznych, natomiast kamera AXIS Q1910-E, spełniająca normę IP66, sprawdzi się w pracy na zewnątrz obiektów. Zarówno AXIS Q1910, jak i AXIS Q1910-E oferują możliwości obrazowania termicznego, m.in. rozdzielczość 160 x 128, rejestrację 8,33 klatek na sekundę i kąt widzenia wynoszący 17°.

Nowe modele obsługują standardy kompresji H.264 oraz Motion JPEG, są wyposażone w funkcję audio i możliwość lokalnego przechowywania nagrań, mogą być także zasilane w standardzie Power over Ethernet. Model AXIS Q1910/-E oferuje alarm ostrzegający o próbach modyfikacji urządzenia i opcję wykrywania ruchu, wspiera także AXIS Camera Application Platform.

Kamery sieciowe są także zgodne ze specyfikacją ONVIF, zapewniającą interoperacyjność sieciowych urządzeń wizyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200