Awaria komunikatora WhatsApp

Usługa do przesyłania wiadomości WhatsApp przestała kilka godzin temu w pewnym momencie działać i wszystko wskazuje na to, że jest to duża globalna awaria. Problemy z usługą, której właścicielem jest firma Meta, zaczęły się dzisiaj około 8-9 rano, uniemożliwiając użytkownikom wysyłanie i odbieranie wiadomości.

Grafika: WhatsApp

Jeśli użytkownicy piszą i następnie próbują wysyłać wiadomości, nie są one przez usługę w ogóle obsługiwane. Póki co Meta milczy i informuje, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Są już doniesienia o tym, że problemy z mają też polscy użytkownicy usługi.

Jak donosi DownDetector, doniesienia o awarii WhatsApp pojawiły się najpierw w całej Ameryce Północnej (czyli w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie) oraz Europie. Kolejne wiadomości tym, że usługa nie działa, zaczęły sukcesywnie napływać z całego świata.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu
  • Awaria Microsoft Teams - nie działa aplikacja i portal WWW

W pewnym momencie głos zabrał rzecznik WhatsApp, który powiedział: „Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mają obecnie problemy z wysyłaniem wiadomości i pracujemy nad jak najszybszym usunięciem awarii”. Sprawa jest o tyle przykra, że Whatsapp jest jedną z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie, z której korzysta około dwóch miliardów ludzi na całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200