Awaria Microsoft Teams - nie działa aplikacja i portal WWW

Użytkownicy Microsoft Teams donoszą o awarii. Producent bada sprawę i stara się rozwiązać problem.

Użytkownicy z całego świata donoszą o problemach z działaniem usługi Microsoft Teams wchodzącej w skład pakietu biurowego Microsoft 365. Aplikacja do przeprowadzania wideokonferencji oraz komunikacji za pośrednictwem czatów przestała działać.

Globalna awaria Microsoft Teams
Źródło: Sunder Muthukumaran / Unsplash

Globalna awaria Microsoft Teams

Źródło: Sunder Muthukumaran / Unsplash

Nieznany błąd blokuje dostęp do aplikacji Microsoft Teams na urządzeniach stacjonarnych oraz w wersji online.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów
  • UE oskarża Microsoft o stosowanie praktyk monopolistycznych
  • Microsoft Teams z nowością: funkcją wirtualnego makijażu

Producent potwierdził, że Microsoft Teams boryka się z problemami, ale potwierdzono jedynie usterkę w obrębie aplikacji webowej dostępnej z poziomu przeglądarek sieciowych. Użytkownicy raportują również problem z działaniem Microsoft Teams na systemach operacyjnych Linux oraz macOS.

"Badamy problem, w którym niektórzy użytkownicy mogą nie mieć dostępu do Microsoft Teams za pomocą przeglądarek internetowych" - napisała firma na Twitterze za pośrednictwem oficjalnego konta Microsoft 365 Status na Twitterze.

Użytkownicy, którzy borykają się z problemami najczęściej otrzymują komunikat o treści "Operacja nie powiodła się z powodu nieoczekiwanego błędu" podczas otwierania aplikacji webowej Microsoft Teams.

Osoby mające problemy z korzystaniem z klientów stacjonarnych widzą komunikat "Nie mogliśmy połączyć się z Internetem. Spróbuj sprawdzić połączenie" lub "Kod błędu - online_check_failed: przekroczono liczbę prób. Nie udało się połączyć z punktem końcowym ustawień".

Microsoft w dniu dzisiejszym borykał się również z siedmiogodzinną przerwą, która spowodowała awarię Outlooka w aplikacji webowej dla użytkowników w Ameryce Północnej i Południowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200