Awaria Facebooka

Pamiętacie Państwo film „Nie lubię poniedziałków”. Szefowie Facebooka na pewno go nie znają, ale zapamiętają na pewno długo dzisiejszy poniedziałkowy dzień. Najpopularniejsza na świecie sieć społecznościowa uległa bowiem dzisiaj awarii dokładnie o godzinie 11:44 czasu EDT (czyli o 17:44 naszego czasu). W tym samym czasie padły też takie usługi, jak Instagram, WhatsApp i Messenger.

Foto: Thought Catalog/Pexels

Problem pojawił się na wszystkich kontynentach, a więc w USA, w całej Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Niektórzy użytkownicy Facebooka raportują, że na ekranie pojawia się komunikat o wystąpieniu błędu, „Przepraszamy, coś poszło nie tak. Pracujemy nad tym i naprawimy go tak szybko, jak to możliwe”. Natomiast użytkownicy Instagrama i WhatsAppa bombardowani są komunikatem „Błąd serwera 5xx”.

Jeden z szefów Facebooka umieścił wkrótce po awarii na Twitterze wpis: „Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy ludzie mają problemy z dostępem do naszych aplikacji i produktów. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Facebook i Instagram bez reklam, ale za dodatkową opłatą
  • Awaria Microsoft Teams - nie działa aplikacja i portal WWW
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200