Awaria Apple iCloud - nie działa App Store i Apple Music

Usługi chmurowe Apple nie działają tak jak powinny. Firma raportuje awarię usług wchodzących w skład pakiety iCloud. Nie działa Apple Music oraz App Store.

Użytkownicy sprzętu Apple borykają się z awarią usług chmurowych korzystających z komponentów Apple iCloud. Najważniejsze usługi Apple takie jak sklep z aplikacjami App Store oraz portal do strumieniowego odtwarzania muzyki Apple Music przestały działać.

Wybrane usługi Apple nie działają poprawnie
Źródło: apple.com

Wybrane usługi Apple nie działają poprawnie

Źródło: apple.com

Oficjalna strona Apple System Status zdradza, że awaria rozpoczęła się 25 kwietnia 2022 roku o godzinie 17:40 i dotyczy wszystkich użytkowników na całym świecie.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Apple się poddaje - sideloading na iPadOS zadebiutuje jesienią
  • iOS 17 - nie wszystkie funkcje będą gotowe na wrześniowy debiut

Usług Apple Music oraz App Store nie działają na wybranych urządzeniach oraz u wybranych użytkowników. Wiele zależy od lokalizacji użytkownika oraz serwerów i centrów danych, z których pochodzą przetwarzane informacje. Część użytkowników raportuje problemy z pobieraniem aplikacji i aktualizacji z App Store oraz odtwarzaniem wybranych albumów z usługi Apple Music.

Stan usług Apple 25 kwietnia 2022 roku o godzinie 19:30
Źródło: apple.com

Stan usług Apple 25 kwietnia 2022 roku o godzinie 19:30

Źródło: apple.com

Apple oficjalnie nie podało przyczyny problemów. Firma nie informuje również, kiedy przewiduje przywrócić działanie usług do stanu sprzed awarii.

Pozostałe usługi iCloud działają bez problemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200