Avid zapowiada nowy Xpress DV

Firma Avid Technology poinformowała o planach wprowadzenia na rynek najnowszej wersji programu do edycji wideo Xpress DV. Nowa edycja aplikacji, w niższej niż dotąd cenie, będzie dostępna już od 15 listopada.

Głównym zamierzeniem Avida jest dotarcie w ten sposób do większej rzeszy użytkowników, zainteresowanych obróbką wideo, których do tej pory nie było stać na program tej klasy. Poprzednia wersja Xpress DV o oznaczeniu 3.5 kosztowała 1699 USD. Zapowiadana na połowę listopada edycja ma kosztować 695 USD. Avid Xpress DV zaoferuje między innymi ponad 100 efektów w czasie rzeczywistym, umieszczanie obrazu w innym obrazie, animację tekstu oraz automatyczną korekcję kolorów.

W pudełku najnowszej wersji Xpress DV znajdziemy zarówno edycję przeznaczoną dla Windows XP, jak i Mac OS X, narzędzie do tworzenia animacji 2D - Boris Graffiti LTD, pakiet oprogramowania do kompresji wideo Sorenson Squeeze 3 oraz dla użytkowników systemu Windows dodatkowo aplikację do nagrywania płyt DVD - Sonic DVDit! SE.

Więcej informacji: http://www.avid.com


×