Avaya w nowej odsłonie

Spółka Avaya Holdings Corp. (producent oprogramowania i usług w obszarze contact center i zunifikowanej komunikacji dla przedsiębiorstw) ogłosiła zakończenie procesu restrukturyzacji zadłużenia, który został zrealizowany w na podstawie Rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego.

Dzięki restrukturyzacji zadłużenie firmy zostało obniżone o ok. 3 mld dolarów, a firma ma na koncie ponad 300 mln dolarów w gotówce. Obniżenie zadłużenia i niektórych innych zobowiązań długoterminowych poprawiło też przepływ środków pieniężnych o ok. 300 mln dolarów w porównaniu z rokiem obrotowym 2016.

Mimo trwającej restrukturyzacji firma wprowadziła niedawno do sprzedaży w Polsce dwa nowe rozwiązania, Avaya Oceana (omnikanałowe rozwiązanie dla Contact Center) oraz Avaya Equinox (wieloplatformowy komunikator integrujący komunikację głosową, wideo, chat, współdzielenie treści i plików).

Zobacz również:

  • Steve Jobs uhonorowany wysokim odznaczeniem

"Rozpoczynamy nowy, ważny rozdział w historii firmy Avaya. Po niespełna roku od rozpoczęcia restrukturyzacji Avaya została dopuszczona do obrotu publicznego mając znacznie wzmocniony bilans. Obniżyliśmy zadłużenie firmy o ok. 3 mld dolarów i kończymy restrukturyzację mając na koncie ponad 300 mln dolarów. Obniżenie zadłużenia oraz niektórych innych zobowiązań długoterminowych poprawiło przepływ środków pieniężnych o ok. 300 mln dolarów w porównaniu z rokiem obrotowym 2016" - powiedział Jim Chirico, prezes i dyrektor generalny Avaya.

"Kończąc proces przekształcania firmy w dostawcę oprogramowania, usług i rozwiązań w chmurze mamy elastyczność niezbędną do inwestowania w stale rosnące rynki contact center i komunikacji zunifikowanej. Pod nowym zarządem i kierownictwem Avaya jest dobrze przygotowana do realizacji planów rozwojowych oraz zapewnienia zwrotów z inwestycji i korzyści, których oczekują nasi interesariusze" - dodał Chirico.

Avaya podejmuje też działania mające na celu dopuszczenie jej akcji do obrotu na nowojorskiej giełdzie NYSE. Spółka przewiduje, że po wejściu na giełdę w obrocie publicznym znajdzie się ok. 110 mln jej akcji.

Źródło: Solski Communications

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200