Avaya na piłkarskich mistrzostwach świata

Avaya ma zapewnić fotoreporterom na boiskach Korei i Japonii bezprzewodowy dostęp do Internetu, umożliwiając przesyłanie zdjęć do redakcji w ciągu kilku sekund, a nie, jak do tej pory, godzin.

Kiedy pierwsza piłka wpadnie do siatki podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2002 r., dziennikarze z całego świata będą prześcigali się w umieszczaniu zdjęć uwieczniających to wydarzenie na łamach tysięcy serwisów informacyjnych i stron internetowych.

Avaya ma zapewnić fotoreporterom na boiskach Korei i Japonii bezprzewodowy dostęp do Internetu, umożliwiając przesyłanie zdjęć do redakcji w ciągu kilku sekund, a nie, jak do tej pory, godzin. Producent obiecuje, że dzięki jego bezprzewodowej sieci lokalnej będzie można oglądać fotoreportaże w czasie niemal rzeczywistym.

Zobacz również:

Sieci lokalne Avaya Wireless (w standardzie 802.11b) będą funkcjonować na wszystkich stadionach, a producent dostarczy karty bezprzewodowe, które po zainstalowaniu w laptopach PC umożliwią dostęp do Internetu wielu z 12 tys. przedstawicieli prasowych piszących artykuły i doniesienia z dwóch międzynarodowych centrów obsługi mediów. Avaya dostarczy także produkty i usługi bezprzewodowej sieci LAN dla dwóch lokalnych central w Seulu i Tokio.

System będzie używany też do ustalania terminów meczy i powiadamiania zespołów, oceniania i akredytacji uczestników, raportowania wyników meczy, śledzenia ewidencji materiałowej, planowania i potwierdzania zakwaterowania i transportu oraz śledzenia i utrzymywania systemów bezpieczeństwa.

Przedstawiciele władz FIFA, sędziowie, dziennikarze, piłkarze, wolontariusze i inni uczestnicy mistrzostw będą mieli również dostęp do sieci transmisji głosu i danych obsługującej ponad 40 tys. połączeń, którą tworzy 200 ruterów IP Access Point Avaya do realizacji usług bezprzewodowych i ponad 25 systemów telekomunikacyjnych Avaya do realizacji usług przekazu mowy w sieci (VoIP).

Avaya będzie również obsługiwać Mistrzostwa Świata Kobiet 2003, które odbędą się w Republice Ludowej Chin, oraz Mistrzostwa Świata 2006 w Niemczech.


TOP 200