Autonomiczne systemy SysFrame

Systemy, które same się monitorują i optymalizują w zależności od zmian otaczającego środowiska IT - to nowa koncepcja firmy Fujitsu Siemens, ogłoszona na targach CeBIT.

Nowy pomysł ma na celu maksymalne obniżenie kosztów obsługi złożonych systemów informatycznych. Analogicznie do organizmów żywych, systemy SysFrame automatycznie reagują na zmiany wewnątrz lub otoczeniu systemu. Wprowadzenie tego typu rozwiązań do infrastruktury IT pozwala na rozwój funkcji autozarządzania w niektórych jej elementach. Koncepcja SysFrame obejmuje konfigurację serwerów, pamięci masowych, układów komunikacyjnych oraz aplikacji pośrednich.

Strategia SysFrame została z powodzeniem wprowadzona w przypadku samokonfigurowalnej farmy 200 serwerów blade, samooptymalizującej się infrastruktury SAP i rozwiązań archiwizacji danych. Innym przykładem może być realizacja samoleczących się konfiguracji serwerów klastrowych. W koncepcji SysFrame mieszczą się również samooptymalizujęce się rozwiązania dla mobilnych użytkowników. Optymalizacja może w tym przypadku polegać na wyborze najkorzystniejszego, w zależności od ceny i przepustowości połączenia internetowego dla mobilnych terminali obsługujących kilka sposobów komunikacji. Dodatkowo odpowiednie oprogramowanie pośrednie może przetwarzać w odpowiedni interfejs uruchamianych przez użytkowników mobilnych aplikacji do rozmiaru wyświetlaczy wykorzystywanych przez nich urządzeń.

Pod pojęciem SysFrame kryje się również samooptymalizująca się konsolidacja z wykorzystaniem mainframe'ów Fujitsu Siemens BS2000. Dzięki zastosowaniu wirtualnej maszyny VM2000 serwery te mogą być logicznie podzielone nawet na 15 serwerów. Dzięki samooptymalizacji możliwe jest lepsze przyporządkowanie i przydział mocy obliczeniowej do wykonywanych aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200