Automatyzacja wspiera cyberbezpieczeństwo

Firmy, które automatyzują procesy bezpieczeństwa, nie tylko odciążają swoich pracowników w powtarzalnych zadaniach, ale uwalniają ich potencjał i czas. Warto inwestować w odpowiednie rozwiązania, zamiast powiększać zespoły w nieskończoność.

Lech Lachowicz, ISSA Polska. Fot. Computerwolrd

Obecnie nasze firmy i centra bezpieczeństwa są wręcz bombardowane niesamowitą ilością incydentów bezpieczeństwa. Z drugiej strony regulatorzy coraz bardziej zawężają ramy czasowe dla odpowiedzi. Organizacje próbowały sobie z tym radzić zwiększając zatrudnienie specjalistów. Ci jednak muszą wykonywać proste i po wielokroć powtarzalne zadania, co ich frustruje. Prowadzi to finalnie do zwiększonej rotacji pracowników. Jak sobie radzić z takimi wyzwaniami? Lech Lachowicz, członek zarządu ISSA Polska opowiedział redakcji Computerworld o tym, jak automatyzacja może otwierać potencjał zasobów ludzkich i wspierać zarządzanie cyberbezpieczeństwem. Z ekspertem rozmawialiśmy podczas tegorocznej konferencji Security First, którą zorganizował Computerworld przy wsparciu ISSA Polska.

Zapraszamy do oglądania

Zobacz również:

  • FBI ostrzega - masowy atak phishingowy w USA
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200