'Autodestrukcyjny' pendrive

Amerykańska firma RedCannon wprowadziła do sprzedaży pendrive, wyposażony w mechanizm autoryzowania dostępu, który po pewnej liczbie nieudanych prób logowania, kasuje wszystkie zapisane na nośniku dane.

'Autodestrukcyjny' pendrive

KeyPoint Crypto Mobile Storage

KeyPoint Crypto Mobile Storage zaprojektowano z myślą o klientach, dla których bardzo istotna jest kwestia bezpieczeństwa danych - np. firm finansowych czy medycznych. Dzięki dołączonemu do pendrive'a oprogramowaniu, administrator systemu może np. określić czy dany użytkownik może kopiować dane z nośnika, czy tylko je przeglądać. To samo oprogramowanie umożliwia również takie skasowanie danych z nośnika, by niemożliwe było ich odzyskanie.

Najciekawszą funkcją KeyPoint Crypto Mobile Storage wydaje się jednak możliwość automatycznego skasowania wszystkich zapisanych na pendrive'ie danych po kilku nieudanych próbach zalogowania się do niego. Ma to zabezpieczać firmę przed utratą cennych danych np. w wyniku kradzieży lub zgubienia nośnika.

Zobacz również:

  • Ataki na łańcuch dostaw pokazują, dlaczego należy być ostrożnym wobec dostawców zewnętrznych

Więcej informacji:

http://www.redcannon.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200