Autodesk odświeża ofertę

Korporacja wprowadziła na rynek nową wersję swojej sztandarowej aplikacji - AutoCAD. Jak zapewnia producent podczas projektowania pakietu nacisk położono na poszerzenie funkcjonalności narzędzi do projektowania koncepcyjnego przy jednoczesnym uproszczeniu obsługi oprogramowania. W AutoCAD 2007 wbudowano interfejs do publikacji w poniekąd konkurencyjnym wobec DWF formacie PDF.

Autodesk odświeża ofertę
Do nowości AutoCAD 2007 należą m.in. nowe narzędzia do modeli brył i powierzchni, zintegrowanie w jednym interfejsie mechanizmu renderowania Mental Ray (z którego korzysta aplikacja Autodesk 3ds Max), nowe pokaźne biblioteki np. oświetlenia czy materiałów (wraz z możliwością stosowania funkcji drag-and-drop w przypadku tych ostatnich). Zmieniony został także format plików DWF (Design Web Format) zapewniający publikowanie "niskoobjętościowych" rysunków i wymianę danych w ramach zespołu projektowego. Nowy DWF jest odmienny od stosowanego w poprzednich wydaniach pakietu AutoCAD (2004/2005/2006). Można jednak zapisywać pliki w formacie zgodnym ze starszymi wersjami i otwierać zapisane w nich projekty. Autodesk w AutoCAD 2007 zaimplementował ponadto funkcje bezpośredniej publikacji w formacie PDF.

Oprogramowanie AutoCAD 2007 od kilku dni jest już oficjalnie dostępne w wersjach angielskiej, niemieckiej i japońskiej. Wkrótce ma pojawić sie także polska edycja. Dostępny jest również pakiet AutoCAD LT 2007 posiadający obecnie obsługę plików DWG - rdzennego formatu AutoCAD-a.

Autodesk wzbogacił równolegle ofertę o wiele innych narzędzi -m.in. nową wersję znanego oprogramowania do projektowania 3D w przemyśle (Autodesk Inventor 11), kilka edycji branżowych AutoCAD-a (AutoCAD Mechanical 2007, Electrical 2007), platformę do tworzenia i edytowania danych przestrzennych (Autodesk Map 3D). W sumie ukazało się 25 nowych wersji produktów tej marki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200