Autodesk dla biznesu

Autodesk przygotowuje uniwersalne oprogramowanie do łatwego tworzenia schematów, planów i projektów.

Autodesk przygotowuje uniwersalne oprogramowanie do łatwego tworzenia schematów, planów i projektów.

W czerwcu odbyła się pierwsza publiczna prezentacja nowego pakietu Actrix Technical, opracowywanego przez . W sprzedaży ma on pojawić się dopiero pod koniec tego roku. Jest to narzędzie do szybkiego tworzenia schematów biznesowych, planów działania, schematów technologicznych lub projektów zagospodarowania pomieszczeń przeznaczone do szerokich, uniwersalnych zastosowań, np. przez inżynierów, administratorów systemów informatycznych, osób zarządzających budynkami, a także pracowników odpowiedzialnych za marketing lub sprzedaż.

Actrix Technical jest wyposażony w intuicyjny, łatwy w użyciu interfejs. Umożliwia import danych z popularnych aplikacji biurowych, m.in. Microsoft Office, serwerów internetowych, wykorzystywanych w biznesie i przemyśle baz danych oraz rysunków formatu AutoCAD przy zastosowaniu techniki "przeciągnij i upuść". Ponadto oprogramowanie ma stosować nowej generacji technologie do automatycznego i precyzyjnego pozycjonowania oraz dostosowywania grafiki i utrzymywania połączeń z oryginalnymi plikami.

Pakiet będzie wyposażony w bogaty zestaw bibliotek, zawierających symbole specyficzne dla różnych dziedzin przemysłu lub biznesu. Biblioteki te są opracowywane przez pięć firm współpracujących z Autodeskiem, które specjalizują się w tworzeniu oprogramowania projektowego dla różnych zastosowań. Firmy te to: ECT International (narzędzia programowe do projektowania elektrycznych systemów kontroli i sterowania), EAI - CIM Technologies (schematy zabudowy hal produkcyjnych), Innovative Tech Systems (zarządzanie budynkami, okablowaniem sieciowym i telekomunikacyjnym oraz planowanie wykorzystania powierzchni w budynkach), Rebis (projektowanie linii technologicznych oraz fabryk w zakładach chemicznych i rafineriach), ColdStream Software Solutions (szkolenia i implementacja AutoCAD w projektowaniu instalacji rurowych, wodociągowych, elektrycznych i systemów przeciwpożarowych).


TOP 200