Autodesk chce pomóc bezrobotnym inżynierom

Firma Autodesk uruchamia projekt skierowany do projektantów, architektów i inżynierów, aktualnie pozostających bez pracy. W ramach Programu Pomocy Autodesk osoby takie mogą uzyskać dostęp do bezpłatnego oprogramowania i szkoleń, jak również do systemów certfyfikacji.

Program Pomocy Autodesk dostępny jest za pośrednictwem strony internetowejhttp://www.autodesk.pl/assistance . Warunkiem uczestnictwa w programie jest posiadanie konta w serwisie Student Engineering and Design Community lub zarejestrowanie się. W wypadku drugiej opcji użytkownik musi wypełnić formularz online (wymagane pola obejmują m.in. nazwę poprzedniego pracodawcy i zajmowane stanowisko oraz data zakończenia zatrudnienia).

Rejestracja uprawnia do korzystania z oprogramowania Autodesk do projektowania ogólnego (AutoCAD); inżynieryjnego, budowlanego i architektonicznego (m.in. Revit Architecture, AutoCAD Civil 3D, Ecotect Analysis, itp.); produkcji przemysłowej (m.in. Inventor Professional, AutoCAD Electrical, AutoCAD Mechanical); projektowania multimedialnego (3ds Max, Maya) i geoprzestrzennego (Map 3D).

Zobacz również:

  • Sztuczna inteligencja pomaga projektować układy scalone
  • Acer prezentuje ekran 3D działający bez dodatkowych okularów

Aplikacje dostępne są do pobrania ze strony programu - licencje pozwalają korzystać z programów bezpłatnie przez 13 miesięcy, wyłącznie na użytek niekomercyjny.

Użytkownicy uzyskają też możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń online oraz dostęp do bazy materiałów pomocniczych i sesji wideo w ramach Uniwersytetu Autodesk.

W programie można rejestrować się najpóźniej do 31 marca 2010 r. Do tego dnia będą też dostępne do pobrania wymienione wcześniej aplikacje.

Pete Baxter, dyrektor w Autodesk Northern Europe, mówi: "Spowolnienie gospodarcze dotknęło niemal każdego, szczególnie w niektórych branżach. Autodesk zawsze stara się reagować na potrzeby swoich klientów, a ten program umożliwi im poznawanie na bieżąco nowego oprogramowania, zwiększy ich szansę na znalezienie nowej pracy oraz pozwoli wykorzystywać z pożytkiem czas do chwili, gdy poprawi się sytuacja gospodarcza."

Więcej informacji: Program Pomocy Autodesk

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200