Australijskie firmy skarżą się na wolny internet i brak specjalistów IT

Australijskie Biuro Statystyczne przeprowadziło badanie, z którego wynika, że firmy mogłyby rozwijać się o wiele szybciej, ale borykają się z wolnym internetem i brakiem specjalistów IT. Badanie wykazało również, że coraz więcej przedsiębiorców przenosi się do chmury.

Australia skarży się na wolny internet i brak kadry IT / Fot. Pexels.com

Australia skarży się na wolny internet i brak kadry IT / Fot. Pexels.com

Słaba prędkość internetu i brak umiejętności IT hamują australijskie firmy. Według nowych badań Australijskiego Biura Statystycznego, firmy wskazały cztery czynniki, które uniemożliwiły im lub ograniczyły rozwój IT w latach 2019-2020.

Głównymi przyczynami były brak wykwalifikowanych pracowników IT, niewystarczająca prędkość internetu, a następnie niepewność co do kosztów lub korzyści poszczególnych technologii, oraz niewystarczająca znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zobacz również:

  • Jak AI zmieni rynek pracy IT
  • Jak wymienić używane urządzenia firmowe na zniżkę na nowy sprzęt? Sprawdź, jak działa odkup sprzętu w iMad!

Badanie zrealizowano w roku finansowym 2019-2020. Po raz pierwszy zadano też firmom pytania dotyczące korzystania z konkretnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Aż 69% wszystkich firm przyznało, że korzysta co najmniej z jednego rozwiązania ICT. Najczęściej na poleganie na technologiach wskazywały natomiast firmy zatrudniające 200 lub więcej pracowników (95%). Ponadto chmura (67%) i oprogramowanie do cyberbezpieczeństwa (26%) były najczęstszymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi wykorzystywanymi przez firmy w kraju.

Badanie wykazało również, że rośnie wykorzystanie chmury - poleganie na chmurze deklaruje już 55% firm, podczas gdy w latach 2017-2018 było to 42%.

Ponadto odsetek firm, które zgłosiły incydenty lub naruszenia bezpieczeństwa w internecie, jest mniejszy. Wynosi 8% w latach 2019-2020, w porównaniu z 11% w latach 2017-2018 i 16% w latach 2015-2016. W najnowszym badaniu 20% wszystkich firm zgłosiło, że zaktualizowało swoje oprogramowanie, standardy lub protokoły bezpieczeństwa cybernetycznego.

W maju australijski rząd ogłosił, że zainwestuje prawie 1,2 mld dolarów australijskich w "cyfrową przyszłość", w ramach strategii przekształcenia kraju w nowoczesną i wiodącą gospodarkę cyfrową do 2030 roku. Inwestycja obejmie m.in. działania na rzecz edukowania ludzi z zakresu umiejętności cyfrowych, wybudowanie Narodowego Centrum Sztucznej Inteligencji, jak również wsparcie dla wielu technologii lotniczych, takich jak drony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200