Aurox zmienia właściciela

Polska dystrybucja Linuksa - Aurox Linux - zmieniła właściciela. Teraz jej rozwojem będzie się zajmowała firma COBA Solutions Sp. z o.o.

COBA Solutions wykupiła prawa do dystrybucji, do używania zarejestrowanego znaku handlowego oraz domeny aurox.org i aurox.pl. Do połowy lutego ma zostać przygotowany hosting stron związanych z projektem, w tym również wiki i forum.

Sam Aurox Linux będzie teraz udostępniany raz na rok w wersji komercyjnej; zmieni się numeracja: zamiast "Auroksa 13" dostaniemy "Auroksa 07", który pojawi się w II kw. 2007 roku. Pojawią trzy edycje dystrybucji: Aurox Community (darmowa), Aurox Workstation i Aurox Server (komercyjne).

Dobre tradycje związane z dystrybucją mają być kontynuowane. Firma chce zmienić hasło "lepsze wsparcie dla sprzętu" na takie, które będzie kojarzyć się z łatwością instalacji i obsługi systemu operacyjnego.

Dodatkowe informacje: oświadczenie prasowe

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200