Attachmate kupuje Novella za 2,2 mld USD

Zasłużona dla informatyki firma Novell przestanie wkrótce egzystować jako samodzielny podmiot gospodarczy. Firma Attachmate poinformowała dzisiaj, że przejmuje Novell za kwotę 2,2 mld USD. Transakcja została zaakceptowana przez szefów Novella i ma zostać sfinalizowana w I kwartale 2011 r.

Attachmate specjalizuje się w produkcji oprogramowania emulującego terminale oraz zabezpieczającego dane. Novell jest znany głównie z takich produktów jak system operacyjny SUSE Linux, narzędzia używane do zarządzania centrami danych czy oprogramowanie do wirtualizowania zasobów. Attachmate zamierza utworzyć po przejęciu firmy Novell dwa nowe oddziały biznesowe: Novell and SUSE.

Attachmate chciała kupić Novell już w marcu br. Oferowała jednak wtedy za przejęcie każdego udziału 5,75 USD, na co nie zgodzono się w Novell, żądając więcej. Ostatecznie, po podniesieniu w zeszłym tygodniu kwoty do 6,1 USD za udział, oferta została zaakceptowana przez Novell.

Zobacz również:

  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200