Atrament dla grup roboczych

Hewlett-Packard wprowadził nową drukarkę atramentową, przystosowaną do pracy w sieci LAN.

Hewlett-Packard wprowadził nową drukarkę atramentową, przystosowaną do pracy w sieci LAN.

Hewlett-Packard zaprezentował nowy model DeskJet 2000 Professional Series o wysokiej szybkości druku, a jednocześnie wyposażony w niezależny od głowic zestaw pojemników na każdy z kolorów atramentu oddzielnie. Drukarki mają być dostępne we wrześniu w wersjach 2000C dla indywidualnych użytkowników i 2000CN, przeznaczonej do obsługi małych grup roboczych. Ten drugi model jest standardowo wyposażony w kartę sieciową serwera wydruku HP JetDirect 300X, oprogramowanie JetAdmin do zarządzania pracą urządzenia w sieci i dodatkowy podajnik papieru.

DeskJet 2000 ma rozdzielczość 600 dpi dla druku czarnego i - podobnie jak wszystkie nowe modele HP - przy druku kolorowym wykorzystuje technologię PhotoRET II, która umożliwia uzyskanie szerokiej palety kolorów dzięki tworzeniu pojedynczych punktów wydruku z wielu miniaturowych kropli atramentu o pojemności ok. 8 pl (pikolitrów) każda. Urządzenie drukuje z maksymalną szybkością 2 str./min (kolor wysokiej jakości) i 10 str./min (wydruki czarne w trybie Econofast) i jest wyposażone w automatyczny podajnik na 150 kartek formatu A4 oraz dodatkowy podajnik na 250 kartek.

Praktyczna szybkość drukowania jest najczęściej mniejsza od nominalnej, zwłaszcza przy druku wysokiej jakości grafiki kolorowej. Trzeba jednak przyznać, że szybkość drukowania monochromatycznych stron tekstowych jest imponująca i porównywalna z szybkością pracy popularnych, tanich . Jednocześnie DeskJet 2000 ma wysoką jakość druku, umożliwiając uzyskanie obrazów fotograficznych, choć oczywiście wymaga to stosowania droższego, specjalnego papieru.

Wprowadzony przez Hewlett-Packarda system niezależnych głowic i pojemników z atramentem jest bardzo wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla użytkowników wykonujących dużą liczbę wydruków. Jednocześnie sterowniki wyposażono w funkcję monitorowania poziomu , która zapobiega nieoczekiwanemu wyczerpaniu jego zapasu, i jest szczególnie przydatna, gdy drukarka pracuje w sieci i jest używana przez kilku użytkowników.

DeskJet 2000CN może być wykorzystywana przez małe grupy użytkowników biurowych, umożliwiając drukowanie stosunkowo dużej liczby stron miesięcznie (5000 str./miesiąc). Urządzenie jest wyposażone w sterowniki dla Windows NT 4.0, Windows 95/98 i 3.1x. Możliwy jest upgrade modelu DeskJet 2000C do 2000CN przez zakup dodatkowych sieciowych elementów wyposażenia.

<hr size=1 noshade>Drukarki atramentowe DeskJet 2000C i 2000CN

Producent: Hewlett-Packard

Al. Jerozolimskie 181, Warszawa

tel. (+22) 608 77 00

fax (+22) 608 76 00

http://www.hp.com

Cena: drukarka DeskJet 2000C dostępna będzie od września br. w cenie ok. 800 USD, a 2000CN - ok. 1300 USD

Informacje o drukarce: http://www.hp2000c.com


TOP 200