Atos wkroczył na rynek „egde computing”

Atos (jedna z największych francuskich firm działających w sektorze IT) zdecydował się wejść na rynek rozwiązań „edge computing” (przetwarzanie danych na obrzeżach sieci, czyli jak najbliżej miejsca, gdzie są one generowane). Analitycy zwracają uwagę na fakt, że był to dla niej ostatni dzwonek, ponieważ większość liczących się firm IT zdecydowała się na taki krok już dawno.

W przeciwieństwie do podobnych rozwiązań oferowanych przez konkurencję, które zajmują dużo miejsca, opracowane przez Atos urządzenie, noszące nazwę BullSequana Edge, jest niewielkie, można nawet powiedzieć iż kompaktowe.

Atos informuje, że wprowadził do wyspecjalizowanego serwera, jakim jest urządzenie BullSequana Edge, technologię sztucznej inteligencji. To właśnie dzięki niej urządzenie BullSequana Edge może z powodzeniem obsługiwać aplikacje Przemysł 4.0, pojazdy autonomiczne, służbę zdrowia, handel detaliczny czy komunikację. Wszystkie takie aplikacje muszą być bowiem przetwarzać i analizować dane w czasie rzeczywistym funkcjonując na obrzeżach sieci komputerowych, czyli tam gdzie instalowane są urządzenia „egde computing”.

Zobacz również:

  • HPE wzbogaca ofertę software-defined storage
  • IDC: przyszłość przemysłu to Edge-to-Cloud
Atos wkroczył na rynek „egde computing”

Rozwiązanie BullSequana Edge jest dostępne w postaci samodzielnej infrastruktury lub jako jeden z elementów pakietu, w skład którego wchodzą programy opracowane przez firmę Atos.

Atos twierdzi, że rozwiązanie jest dostępne w trzech głównych wersjach, każda przystosowana do obsługi takich środowisk, jak: AI (razem z oprogramowaniem Atos Edge Computer Vision), Big Data (razem z oprogramowaniem Atos Edge Data Analytics) oraz kontenery (razem z oprogramowaniem Atos Edge Data Container).

Jeśli chodzi o warstwę sprzętową, to serwer BullSequana Edge wyposażony jest w 16-rdzeniowy procesor Intel Xeon i może pomieścić do dwóch procesorów graficznych Nvidia Tesla T4. Ponieważ urządzenie obsługuje wrażliwe dane, wyposażone jest w czujnik włamania, który wyłącza maszynę w przypadku ataków fizycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200