Atos przejmuje firmę Cloudreach

Atos sfinalizował umowę dotyczącą przejęcia firmy Cloudreach, która zatrudnia 600 osób, specjalizuje się w świadczeniu usług multi-cloud i osiągnęła w 2021 roku przychody ok. 100 milionów euro.

Grafika: Cytonn Photography/Unsplash

Firma Cloudreach została założona w 2009 roku i ma siedzibę w Londynie. Ocenia się, że umowa przyspieszy wspólne wejście na rynek oraz inwestycje w innowacyjne oprogramowanie Cloudreach, ekspansję geograficzną i uruchomienie Akademii Talentów.

Dzięki temu przejęciu, technologie Cloudreach w zakresie konsultingu, przekształcania i tworzenia cyfrowych rozwiązań dla klientów (wykorzystujących aplikacje chmurowe, dane, analizy i uczenie maszynowe) zostały osadzone w oferowanych przez Atos platformach hybrydowych i multicloud.

Zobacz również:

  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Przejęcie firmy Cloudreach ma na celu połączenie jej możliwości z wiedzą Atos w dziedzinie Chmury - zwłaszcza w Europie - i wzmacnia wartość wcześniejszych przejęć, w tym firm: Syntel, Maven Wave, Edifixio, a ostatnio VisualBI i AppCentrica. W połączeniu z Cloudreach, Atos umacnia swoją pozycję w obszarze multi-cloud, szczególnie wzmacniając pozycję globalnego lidera w dostarczaniu rozwiązań AWS. Region Northern Europe jako największy w firmie Atos dysponuje teraz potężną kombinacją możliwości, która pozwala na rozwój i poprawę czasu dostarczania usług cyfrowych dla naszych klientów. Atos pozwoli także spółce Cloudreach rozszerzyć swoją działalność na Amerykę Północną i inne regiony Grupy. Ponadto firma Cloudreach to doskonały przykład realizacji strategii przejęć, która rozszerza wiedzę Grupy i służy przyspieszeniu organicznego wzrostu” – powiedział Adrian Gregory, Acting co-CEO w Atos.

„Cieszymy się, że możemy przenieść Cloudreach na kolejny etap naszej misji, a także spełnić obietnicę dotyczącą Chmury i dostarczyć naszym klientom dodatkowych wartości. Nasza współpraca z Amazon, Microsoft i Google zostanie dzięki przejęciu przez Atos firmy Cloudreach jeszcze bardziej umocniona. Atos oferuje imponującą globalną platformę zasobów technologicznych i szeroką wiedzę specjalistyczną, która umożliwi klientom rozwijanie cyfrowych możliwości w zupełnie nowej skali i na innym poziomie szybkości, jednocześnie zapewniając naszym pracownikom nowe, ekscytujące wyzwania i rozwój kariery” - powiedział Brooks Bocherding, CEO w Cloudreach. Zamknięcie transakcji przewiduje się na początek I-go kwartału 2022 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200