Atos Origin w portfelu Deutsche Telekom?

Jak podaje niemiecki dziennik "Handelsblatt", Deutsche Telekom rozważa przejęcie Atos Origin - działającego również w Polsce, jednego z największych europejskich dostawców rozwiązań IT. Wartość potencjalnej transakcji to 4 mld euro.

Choć "Handelsblatt" nie podaje źródeł swoich informacji, to jednoznacznie wskazuje na możliwość kupna Atos Origin przez Deutsche Telekom. Operator telekomunikacyjny chce bowiem poszerzyć obszar swoich wpływów i uzyskać silną pozycję na europejskim rynku IT. Jeśli obu stronom udałoby się dojść do porozumienia, to Deutsche Telekom stałby się dominującym dostawcą usług teleinformatycznych na terenie Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii.

Spółka Atos powstała w 1997 roku we Francji, z połączenia dwóch firm Axime i Sligos. W 2004 r. przejęła innego usługodawcę - SchlumbergerSema.

Zobacz również:

  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Klientami firmy są m.in. ABN AMRO, Ericsson, France Telecom, ING, Lucent, Philips, Renault, Shell, Telecom Italia, Unilever, Vivendi Universal i Vodafone. Atos Origin notowana jest na francuskiej giełdzie - jej przychody za rok 2004 wyniosły 5,3 mld euro, przy zysku netto 11 mln euro.

W Polsce do klientów Atos Origin należą m.in. Lucent, Telekomunikacja Polska, PTK Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa, Gillette, Philips czy Delphi Automotive. W tym roku firma zdecydowała o utworzeniu w swoim bydgoskim ośrodku centrum help desk dla koncernu Philips.

Równolegle ze spekulacjami na temat rozmów Deutsche Telekom i Atos Origin, pojawiły się plotki, mówiące o zainteresowaniu DT operatorem sieci mobilnych - O2.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200