Atman zbuduje kolejne centrum danych

Firma poinformowała, że przystępuje do budowania następnego centrum danych, które będzie zlokalizowane w Duchnicach. To niewielka miejscowość położona koło Ożarowa Mazowieckiego, gdzie na działce o powierzchni 5,5 hektara powstanie Centrum Danych Atman Warszawa-3 o docelowej mocy IT 43 MW.

Grafika: Atman

Atman przewiduje, że centrum danych zostanie oddane do eksploatacji pod koniec 2024 roku. Ulokowanie centrum w tym miejscu Mazowsza ma tę zaletę, że można mu w łatwy sposób zapewnić zasilanie i doprowadzić łącza telekomunikacyjne, przy jednoczesnym wykluczeniu różnego rodzaju ryzyk związanych np. z dużym ruchem lotniczym. Kampus Centrum Danych Atman Warszawa-3 (WAW-3) będzie się składał z 3 budynków mieszczących łącznie 36 pomieszczeń serwerowych (ang. data halls) – blisko 19 000 mkw. powierzchni kolokacyjnej. Klienci będą mieli do dyspozycji 43 MW mocy przeznaczonej wyłącznie do zasilania sprzętu IT (całkowita moc WAW-3 przekraczać będzie 58 MW).

Projekt kampusu WAW-3 przewiduje oddzielne strefy bezpieczeństwa dla każdego budynku kolokacyjnego i pełną infrastrukturę logistyczną, w tym parkingi, drogi dojazdowe dla samochodów ciężarowych, doki przeładunkowe i magazyny.

Zobacz również:

  • Avi Wigderson zdobywa Nagrodę Turinga za prace nad losowością obliczeniową
  • Inwestycja Intela w Polsce wkracza w nowy etap
  • Wielka inwestycja Atmana w przetwarzanie danych

Na początek operacyjnego działania WAW-3 Atman przygotuje 1 z 3 budynków oraz indywidualnie wyposażone data halls pod wymagania klientów wynajmujących całe pomieszczenia serwerowe. Tempo oddawania do użytku kolejnych Atman uzależnia od intensywności zainteresowania klientów usług kolokacyjnych.

"Zakończenie przez Atman procesu zakupu terenu pod czwartą lokalizację centrum danych jest konsekwencją naszej długofalowej strategii inwestycyjnej. W szerszej perspektywie to także wkład w rozwój rodzimego rynku data center, atrakcyjnego dla klientów o różnej skali i konkurencyjnego w stosunku do dojrzałych rynków zachodnich. Ta strategia służy wypełnianiu naszej misji: zapewniania stałego dostępu do danych. Potrafimy ją skutecznie realizować, oddając do użytku kolejne obiekty kolokacyjne i świadcząc w nich usługi o bezkompromisowej jakości" – podkreślił Sławomir Koszołko, prezes zarządu Atman sp. z o.o.

Źródło: Atman

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200