Athlon 64 w Polsce

Wczoraj (7 października) miała miejsce oficjalna premiera procesorów Athlon 64 na polskim rynku. Producenci PC – m.in. Action, NTT, Vobis - rozpoczęli już sprzedaż pierwszych komputerów z nowymi układami AMD. Ich nabywcy na razie nie wykorzystają zalet 64-bitowego przetwarzania. Komputery będą oferowane z 32-bitowym systemem Windows XP lub na zamówienie z wybraną dystrybucją Linuxa.

Athlon 64 w Polsce

Athlon 64

W Polsce, dwa tygodnie po światowej premierze, zadebiutował Athlon 64 3200+ i najwydajniejszy z nowej linii procesorów, flagowy model AMD Athlon 64 FX, przeznaczony głównie dla graczy. AMD kieruje nowe układy zarówno na rynek konsumencki, jak i biznesowy. Firma liczy, że Athlon 64, zwłaszcza jego przyszła mobilna wersja o nazwie kodowej „Odessa”, osiągnie sukces także na rynku komputerów przenośnych.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele Microsoftu potwierdzili wstępną datę premiery nowej 64-bitowej edycji Windows XP. Jest ona zaplanowana na I kw. 2004 r, czyli ponad 2 lata od czasu pojawienia się na rynku 64-bitowego Windows XP optymalizowanego dla Itanium. Termin wprowadzenia polskiej wersji jest na razie nieznany.


TOP 200