Asta przeciw DDoS

Firma Asta Networks przedstawiła oprogramowanie Vantage System, mające umożliwić szybkie wykrycie i uniknięcie ataku typu DDoS.

Amerykańska firma Asta Networks przedstawiła oprogramowanie Vantage System, mające umożliwić szybkie wykrycie i uniknięcie ataku typu Distributed Denial-of-Service (DDoS). Ataki DDoS polegają na wysłaniu do serwera-ofiary bardzo dużej liczby zapytań (np. kilku tysięcy odwołań do tej samej strony internetowej). To powoduje przeciążenie serwera i w konsekwencji jego zawieszenie.

Według przedstawicieli firmy Asta oprogramowanie Vantage Systems umożliwia zidentyfikowanie "nietypowego" natężenia ruchu w sieci. Dzięki temu można się zorientować, że ktoś próbuje zaatakować serwer. System składa się z dwóch części - czujników, które pobierają próbki danych przesyłanych do serwera z zewnątrz, oraz koordynatorów, które zbierają i analizują te informacje.

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, np. wielu identycznych odwołań pochodzących z jednego źródła, system natychmiast alarmuje administratora. Eksperci są jednak nastawieni sceptycznie, twierdząc, że "nietypowe" zwiększenie ruchu w sieci nie zawsze musi oznaczać rozpoczęcie ataku. Jak podkreślają, możliwe jest, że administratorzy co chwilę będą musieli sprawdzać kolejne fałszywe alarmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200