Asseco wdroży w województwie opolskim system e-zdrowie

Asseco informuje, że wdroży system elektronicznej dokumentacji medycznej oraz usługi z obszaru e-zdrowia w 4 szpitalach oraz w zespole szkół medycznych na Opolszczyźnie. Wartość wdrożenia to niemal 4 mln zł brutto.

Kilka podmiotów z województwa opolskiego (Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZOZ w Głuchołazach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie – Koźlu, Zakład Opieki Zdrowotnej w Białej oraz Zespół Szkół Medycznych w Brzegu) podpisało z Asseco Poland umowę na wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej oraz zwiększenie funkcjonalności istniejących i uruchomienie nowych e-usług dla pacjentów.

Asseco unowocześni też zintegrowany system informatyczny (HIS), który funkcjonuje w tych placówkach. Całość inwestycji odbędzie się w ramach projektu "Upowszechnianie świadczenia e-usług w ramach sieci współpracy jednostek medycznych i placówki edukacyjnej na terenie Województwa Opolskiego".

Zobacz również:

  • Deloitte: pracownicy są bardziej produktywni podczas pandemii
  • Nowa spółka Asseco zajmie się chmurowymi rozwiązaniami IT
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

„Cieszę się, że będziemy mogli realizować ten ważny w skali całego województwa projekt. Informatyzacja służby zdrowia jest prowadzona przede wszystkim z myślą o pacjentach i mam nadzieję, że wkrótce odczują oni pozytywne efekty budowania e-zdrowia na Opolszczyźnie”, mówi Jan Butkiewicz, Dyrektor w Pionie Opieki Zdrowotnej w Asseco Poland. I dodaje, „Przykładem innowacyjnego rozwiązania, które zostanie wdrożone jest chociażby wirtualny asystent, dzięki któremu pacjent będzie mógł szybko znaleźć odpowiednią jednostkę i lekarza, który zajmie się jego schorzeniem”.

Źródło: Asseco

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200