Asseco stworzyło nowe narzędzie dla inwestorów giełdowych

Firma zaprezentowała nową platformę noszącą nazwę ePROMAK NEXT. Rozwiązanie wspiera trading, co oznacza iż zostało zaprojektowane z myślą o wspieraniu pracy inwestorów giełdowych oraz biur maklerskich.

Platforma daje inwestorom dostęp do wielu przydatnych funkcji za pośrednictwem pracującego intuicyjnie interfejsu. System obsługuje wszystkie instrumenty finansowe oferowane przez domy maklerskie notowane na rynkach giełdowych. Inwestor ma także możliwość korzystania z ich rekomendacji bezpośrednio na platformie.

Ponadto wszystkie wykresy notowań i wskaźniki analizy technicznej są rysowane online oraz aktualizują się automatycznie. Zawieranie transakcji możliwe jest praktycznie z każdego miejsca systemu, w tym podczas przeglądania notowań, czy zestawień. Dane prezentowane są w języku polskim lub angielskim.

Zobacz również:

  • EY: transformacja cyfrowa wciąż priorytetem dla firm
  • Sztuczna inteligencja zmienia oblicze każdej branży

Platforma dostosowana do wszystkich powszechnie stosowanych typów urządzeń, dzięki zastosowaniu technologii RWD. Dodatkowo istnieje możliwość zintegrowania go z kanałami social media, co daje mniej doświadczonym inwestorom opcję kopiowanie transakcji od innych osób i tym samym ograniczenia ryzyka inwestycyjnego.

„Asseco rozwija markę produktów PROMAK na rynku kapitałowym od przeszło 20 lat. Teraz postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowej platformy tradingowej, która będzie jeszcze bardziej intuicyjna. ePROMAK NEXT został zaprojektowany w zupełnie inny sposób niż wszystkie dotychczasowe nasze rozwiązania. Ponadto projekt był tworzony z myślą o oczekiwaniach inwestorów, realizujących różne strategie inwestycyjne na międzynarodowych parkietach. Mogę śmiało powiedzieć, że w efekcie naszych prac dostarczamy w pełni kompletny produkt”, mówi Artur Trunowicz, Dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego, Asseco Poland.

Natomiast Marcin Zaniewicz (Ekspert, Konsultant Biznesowy, Asseco Poland) dodaje, „ePROMAK NEXT to zaawansowany technologicznie system, który daje możliwość dalszego rozwoju o nowe usługi z obszaru robo-advisory, a więc automatycznego dopasowywania portfela inwestycyjnego do potrzeb inwestora i tworzenia propozycji zleceń. Architektura naszego systemu pozwala inwestorowi od samego początku skupić się na realizacji celów inwestycyjnych i pełnym wykorzystaniu oferowanych usług, bez konieczności specjalnych szkoleń z obsługi. Prosty sposób prezentacji informacji oraz nowoczesny interfejs użytkownika zapewniają pełen komfort pracy”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200