Asseco stworzy Podkarpacki System Informacji Medycznej

Kontrakt między firmą a Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim został zawarty. Informatyzacja obejmie osiem szpitali wojewódzkich oraz stworzenie Regionalnego Centrum Informacji Medycznej.

Asseco Poland informuje o podpisaniu kontraktu z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim. Województwo podkarpackie zamierza udostępnić swoim mieszkańcom zaawansowane rozwiązanie technologiczne gwarantujące zdalny dostęp do usług medycznych, a jednocześnie rozwiązania pozwalające racjonalnie gospodarować zasobami wybranych szpitali wojewódzkich.

Rodzima firma będzie realizowała projekt w partnerstwie z ośmioma szpitalami wojewódzkimi. W ramach kontraktu zostaną one wyposażone w sprzęt komputerowy, infrastrukturę sieciową oraz urządzenia do diagnostyki i radiologii. Wdrożone zostanie także autorskie rozwiązanie Asseco Medical Management Solutions (AMMS). Integralną częścią projektu jest także Regionalne Centrum Informacji Medycznej, które w całości zostanie zbudowane przez Asseco Poland. Firma dostarczy zarówno sprzęt jak i oprogramowanie.

Zobacz również:

  • Za 80% incydentów cyberbezpieczeństwa odpowiadają dwa zagrożenie: phishing i DDoS
  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi
  • IT w ochronie zdrowia – badanie redakcyjne Computerworld

Dzięki wdrożonym rozwiązaniom pacjenci i lekarze otrzymają dostęp do danych i usług medycznych w czasie rzeczywistym. Będą zatem mogli sprawdzić dostępność specjalistów bez konieczności wychodzenia z domu, a przy okazji zapisać się na wizytę. Wszystko to oczywiście online. W systemie znajdą się również dane medyczne pacjentów, informacje na temat możliwości zlecania badań pomiędzy szpitalami oraz dane dotyczące dostępności wolnych łóżek oraz lekarzy danej specjalności.

Asseco Poland ujawniło przy okazji, że jeszcze żadne polskie województwo nie wdrożyło tak rozbudowanego pakietu usług w obszarze e-zdrowia. Kontrakt zawarty przez Asseco Poland z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim wart jest około 60 milionów złotych brutto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200