Asseco podpisało umowę z ZUS

Spółka podpisała umowę ramową z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) na modyfikację i rozwój Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI). Kontrakt o wartości niemal 350 mln zł brutto będzie realizowany w okresie 4 lat.

Firma podpisała również umowę na modyfikację KSI ZUS w związku z nowymi przepisami, dotyczącymi przechowywania akt pracowniczych. Opiewa ona na 24,5 mln zł brutto. W ramach umowy ramowej, Asseco będzie świadczyć usługi związane z rozwojem oraz modernizacją Systemu.

"Poprzednia umowa była podpisana z trzema wykonawcami. Pomimo, że każda z tych trzech firm ubiegała się o realizację zleceń rozwojowych, to jednak w ok. 80% modyfikacji najlepsze oferty składało Asseco. To pokazuje, że jesteśmy świetnie przygotowani, aby wdrażać nawet te najbardziej wymagające projekty. Przykładem jest chociażby wprowadzenie e-Składki, czy modyfikacja KSI ZUS, wynikająca z obniżenia wieku emerytalnego. W ostatnich latach udowodniliśmy, że można na nas polegać i że bierzemy pełną odpowiedzialność za realizowane zadania", powiedział Arkadiusz Wójcik, Dyrektor Pionu Ubezpieczeń Społecznych, Asseco Poland.

Zobacz również:

  • 12 „najlepszych praktyk”, których dział IT powinien unikać za wszelką cenę
  • Apple i Arm stawiają na długofalową współpracę

W przetargu na modyfikację i rozwój KSI ZUS wpłynęły dwie oferty, w tym ta, złożona przez Asseco Poland. ZUS podjął decyzję o wyborze obu oferentów. Będą oni ubiegać się o realizację projektów w ramach budżetu, przewidzianego w kontrakcie.

Asseco podpisało również umowę na modyfikację KSI ZUS w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją, a także zmian optymalizacyjnych w programie Płatnik. Prace w ramach tej modyfikacji realizowane będą w dwóch etapach przez najbliższe 12 miesięcy.

Źródło: Asseco Poland

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200