Asseco i Softbank już razem

Sąd zarejestrował połączenie Asseco Poland i Softbanku.

Sąd zarejestrował połączenie Asseco Poland i Softbanku.

W ten sposób powstała największa, pod względem kapitalizacji, polska firma IT. Wraz z notowanym również na warszawskim parkiecie Asseco Slovakia szacowana jest na ok. 3 mld zł. Wyprzedzi tym samym spółkę matkę - Prokom Software (ok. 2 mld zł). Powstała w wyniku fuzji spółka będzie nosić nazwę Asseco Poland. Pierwsze notowanie jej akcji na warszawskim parkiecie powinno nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Siedzibą spółki będzie Rzeszów. Zarząd Asseco Poland, po połączeniu z Softbankiem, liczy osiem osób. Prezesem zarządu został Adam Góral - dotych-czasowy prezes zarządu Asseco Poland, a członkami zarządu spółki: Przemysław Borzestowski, Piotr Jeleński, Marek Panek, Zbigniew Pomianek, Adam Rusinek, Przemysław Sęczkowski i Robert Smułkowski.

Jak pisaliśmy wcześniej, miniony rok był dla Asseco okresem dużych zmian. W tym roku w grupierównież będzie się wiele działo. Z połączenia

WA-Pro i Softlabu powstanie spółka Asseco Business Solutions, którą Asseco Poland chce wprowadzićna giełdę. Potwierdzają się też plany ekspansji regionalnej. W I kw. 2007 r.działalność rozpocznie spółka Asseco Czech. Grupa będzie miała również przyczółek na Bałkanach i w Rosji.

Asseco Slovakiaprzejął Datalock

Zakup 51% udziałów słowackiej firmy specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania ERP szacowany jest na 14—16 mln zł (w zależności od wyników spółki w latach 2006 i 2007). Środki na zakup udziałów w Datalock pochodzą częściowo z pieniędzy z zeszłorocznego debiutu Asseco Slovakia na warszawskim parkiecie. Jozef Klein, prezes zarządu Asseco Slovakia zapowiada, że spółka zamierza wspierać strategię rozwoju Datalock i nie ingerować bezpośrednio w zarządzanie słowacką firmą. Datalock należy do największych producentów oprogramowania ERP na Słowacji. Działająca na tym rynku od 16 lat spółka zatrudnia 200 pracowników,zaś jej przychody w 2006 r. sięgną250 mln SKK (ok. 27 mln zł).


TOP 200