Aruba debiutuje na rynku przełączników Ethernet

Aruba, producent korporacyjnych sieci WLAN opartych na bezprzewodowych kontrolerach, zdecydował się wejść na rynek przełączników Ethernet, prezentując urządzenie S3500 (Mobility Access Switch). Integruje się ono automatycznie z bezprzewodowymi kontrolerami Aruba, które obsługują klientów sieci WLAN.

Aruba oferuje cztery modele przełącznika: dwa z 24 portami LAN i dwa z 48 portami, obsługującymi połączenia Ethernet 10/100/1000BASE-T (złącza RJ-45).

Tym, co wyróżnia urządzenia Aruba od tradycyjnych przełączników, jest funkcja automatycznego wyszukiwania w sieci bezprzewodowych kontrolerów Aruba i integrowania się z nimi (z ich pamięci pobierane są informacje z danymi o bezprzewodowych klientach i zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w korporacyjnej sieci Wi-Fi).

Zobacz również:

  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE
  • Apple po 16 latach może zmienić kultowy element iPhone'a
  • Fortinet prezentuje zapory sieciowe dla centrów danych z obsługą sztucznej inteligencji

Zmodyfikowano oprogramowanie firmware zarządzające bezprzewodowymi kontrolerami Aruba. Nowa wersja ArubaOS wspiera protokół IPv6 i firmową funkcję "device fingerprinting", która automatycznie identyfikuje smartfony i tablety oraz ułatwia ich obsługę.

Razem z przełącznikami Aruba zaprezentowała trzy nowe punkty dostępowe: AP-134 i AP-135 (do instalowania wewnątrz budynków, z obsługą technologii 3x3 MIMO) i AP-175 (do instalowania na otwartej przestrzeni, z obsługą 2x2 MIMO).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200