Armor w Polsce

Francuska firma Armor zamierza rozpocząć działalność na polskim rynku.

Francuska firma Armor zamierza rozpocząć działalność na polskim rynku.

Armor - francuski producent i dystrybutor biurowych materiałów eksploatacyjnych - zamierza otworzyć w styczniu 1997 r. przedstawicielstwo w Polsce. Przedstawiciele firmy zapowiadają również uruchomienie w naszym kraju pod koniec przyszłego roku zakładu produkcyjnego, najprawdopodobniej w Prudniku w województwie opolskim.

Jeszcze kilka lat temu Armor działał przede wszystkim na rynku francuskim, dopiero w 1995 r. obroty związane z eksportem przekroczyły wartość sprzedaży na rynku lokalnym. W ofercie firmy znajdują się: taśmy do drukarek igłowych, głowice i pojemniki z tuszem dla drukarek atramentowych, zestawy z tonerem do , a także folie i papiery specjalne, filtry na monitory komputerowe i inne produkty. Wymienione materiały eksploatacyjne są przeznaczone dla większości modeli drukarek oferowanych przez znanych producentów, takich jak Hewlett-Packard, Epson i Canon. Ponadto Armor opracowuje własne technologie, kupuje też patenty. Do niektórych modeli atramentowych drukarek DeskJet firma sprzedaje zintegrowane głowice z tuszem i opatentowanymi przez Hewlett-Packarda układami elektronicznymi.

Zdaniem przedstawicieli firmy, w porównaniu do materiałów oryginalnych, głowice, pojemniki z , taśmy, tonery oraz folie i papiery specjalne produkcji Armor są tańsze nawet o kilkadziesiąt procent. Opracowanie materiałów eksploatacyjnych do nowych typów drukarek zajmuje jednak co najmniej kilka miesięcy i dlatego Armor nie oferuje głowic lub tonerów, np. do najnowszych modeli drukarek Hewlett-Packarda, takich jak DeskJet 690.


TOP 200