Arm oferuje sektorowi motoryzacyjnemu nową gamę produktów

Brytyjski projektant układów scalonych zdecydował się udostępnić przemysłowi motoryzacyjnemu wysokowydajną technologię Neoverse, która jest stosowna w serwerach. Dotyczy to też produktów Cortex-A opartych na technologii Armv9.

Grafika: Pexels//freerangestock

Firma twierdzi, że zdecydowała się na taki krok po to, aby producenci samochodów mogli korzystać możliwości, jakie oferuje sztuczna inteligencja. Dzięki niej można poprawić bezpieczeństwo oraz wprowadzić do samochodów rozwiązania ułatwiające jego eksploatację. I tak Arm zaprezentował kompleksową gamę produktów przeznaczonych wyłącznie dla motoryzacji. Wśród nowych chipów znajduje się Arm Neoverse V3AE, który po raz pierwszy udostępnia producentom samochodów wysokowydajną, energooszczędną architekturę Arm, która zapewnia wydajność klasy serwerowej.

Arm ogłosił także dostępność procesorów Cortex-A opartych na wersji 9, dostosowanych do potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Oferta obejmuje takie pozycje, jak: Arm Neoverse V3AE (układ mający wydajność klasy, zdolny obsługiwać aplikacje AI); Arm Cortex-A720AE Układ mający konstrukcję SoC, który można stosować w pojazdach wspierających technologię Software-Defined Vehicle (SDV); Arm Cortex-A520AE (procesor zapewniający bezpieczeństwo funkcjonalne, który po raz pierwszy zapewnia 64-bitowe przetwarzanie w czasie rzeczywistym; oraz Arm Mali-C720AE (konfigurowalny układ klasy ISP, czyli wspierający usługi internetowe).

Zobacz również:

  • Tak projektuje się peryferia - z wizytą w siedzibie Logitech
  • ARM pracuje nad swoim pierwszym chipem AI
  • Arm z programem ułatwiającym firmom zadanie budowania serwerów bazujących na platformie Neoverse

Arm potwierdził jednocześnie, że rozszerza swój ekosystem Neoverse Compute Subsystems na przemysł motoryzacyjny. Dlatego od przyszłego roku będzie dostarczać producentom samochodów szereg wstępnie zintegrowane i zweryfikowane konfiguracje Arm AE do podsystemów motoryzacyjnych.

Źródło: evertiq

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200