Arm może trafić w ręce tego azjatyckiego giganta technologicznego

Dyrektor generalny znanego południowokoreańskiego producenta układów scalonych SK hynix powiedział niedawno, że korporacja rozważa możliwość przejęcia brytyjskiej firmy Arm. Deklaracja pojawiła się wkrótce po tym, jak niedawne plany kupna Arm przez firmę Nvidia spaliły na panewce.

Park Jung-ho złożył taką deklarację na corocznym zgromadzeniu akcjonariuszy firmy SK hunix. Poinformował ich też, że korporacja rozważa możliwość wcześniejszego zawarcia porozumienia ze swoimi biznesowymi partnerami, które mogłoby zaowocować powstaniem szerszego konsorcjum, które sfinalizowałoby taką transakcję.

Powiedział przy tym, że nie wierzy w to, aby w obecnej sytuacji panującej na tym rynku, jakakolwiek inna licząca się na nim firma byłaby skłonna zdecydować się na taki krok. Dlatego ma nadzieję, że transakcja może dojść do skutku.

Zobacz również:

  • Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama
  • Microsoft autoryzował system Windows 11 uruchamiany na komputerach Mac z układami ARM

Warto w tym momencie przypomnieć, że w lutym oficjalnie ogłoszono, że próba przejęcia przez Nvidię firmy Arm za 40 mld USD nie powiodła się, głównie z powodu różnego rodzaju wyzwań regulacyjnych. Gdyby umowa została sfinalizowana, byłaby największą w historii transakcją, jaką kiedykolwiek zawarto na rynku półprzewodników.

Proszony o doprecyzowanie swojej wypowiedzi, CEO firmy SK hynix powiedział agencji prasowej Reuters, że były to póki co czysto teoretyczne dywagacje i nie odnosiły się do żadnego konkretnego planu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200