Arista dodaje do EOS wsparcie dla protokołów OpenFlow i OpenStack

Firma Arista Networks zmodyfikowała sieciowy system operacyjny zarządzający jej przełącznikami, dodając do niego oprogramowanie wspierające sieci SDN. EOS (Extensible Operating System) zawiera obecnie nowe interfejsy API, które obsługują protokół OpenFlow oraz otwarte oprogramowanie OpenStack używane do budowania aplikacji chmurowych.

Dzięki wsparciu dla protokółu OpenFlow, system operacyjny EOS może obsługiwać zarówno standardowe sieci LAN, jak i sieci wykorzystujące technologię SDN. W tym drugim przypadku oprogramowanie EOS współpracuje z kontrolerami open source obsługującymi protokół OpenFlow.

Dzięki nowym interfejsom API zdalne systemy mogą się łączyć z przełącznikami za pośrednictwem usług webowych wykorzystujących formant JavaScript JSON (JavaScript Object Notation). To formant, który wspiera komunikację typu machine-to-machine.

Po wprowadzeniu do systemu EOS nowych interfejsów API oraz rozszerzeń, przełączniki Arista mogą współpracować z rozwiązaniami innych firm (takich jak NEC, SolarWinds, Splunk, Big Switch, Cloudera, Corvil i ExtraHop Networks), które są używane do integrowania aplikacji z chmurami obliczeniowymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200